Zistenie a vylúčenie diagnózy

Neurológia je neskutočná mágia a niečo v nej zistiť je tak náročné a vyžaduje také postupy, že sa nám ani nesnívalo. Dôležité je ale povedať hneď na začiatku –  Navštívte viac ako jedného neurológa. Vždy majte aspoň 2-3 rôzne názory. Lekári sa radia držia svojich predpísaných tabuliek a noriem a častokrát sa boja zobrať si “na triko” vašu snahu urobiť nebodaj niečo inak.

Lýmska Borelióza je podobná s ALS

Lymská borelióza je infekčné ochorenie baktériou Borrelia burgdorferi. Nedokáže sa šíriť z človeka na človeka. Jej jediný známy prenos je cez uhryznutie hymzom, napríklad infikovaným kliešťom. Avšak ak trvá dlhšie a človek nebadá nejaké príznaky, o to ťažšie sa diagnostikuje. Musíte prejsť celou radou vyšetrení aby ste aspoň z časti potvrdili alebo vyvrátili túto diagnózu. Avšak príznaky s ALS sú veľmi podobné. 

Aké testy?

Na lymskú boreliózu existuje viacero druhov testov. Americké Centrum pre kontrolu chorôb (CDC) odporúča test ELISA a jeho následné potvrdenie testom Western blotom. Urobia vám ich v Bratislave avšak poriadne si zaplatíte.

Nenechajte sa odbiť

“Slečna Bucková v Čechách ani na Slovensku nie je nič čo by vášmu priatelovi mohlo pomôcť. Budte silní! “Po týchto slovách som si povedala a dosť. Rok sme sa naháňali, testovali, prosili sa, že stačilo. Viem, že v zahraničí testujú. Viem, že sú nové nepovolené lieky v Japonsku. Viem, že sú klinické trials v USA a Canade. A takisto viem, že liečba kmeňovými bunkami je cesta budúcnosti. Len ešte nie je dokonalá a kurňa drahá – 18 000 dolárov za jednu terapiu. Ale viem, že ak Honzu dokážem dostať tam, dokážem už v živote všetko. Nemôžem mu slúbiť, že ho zachránim ale môžem mu odprisahať, že urobím moje MAXIMUM.