Hovorí sa, že sklamaná žena spraví všetko, no nahnevaná žena spraví aj nemožné. Bola som nahnevaná z celého Slovenského a Českého prístupu lekárov. ALS je pre nich neliečiteľná choroba a len vás pošlú umrieť domov. A čakať. Na postupné zhoršovanie choroby. Bola som zúfalá a hlavne bezmocná. Nakopol ma až mail jednej skvelej lekárky kde mi napísala: 

“Maťka na Slovensku ani v Čechách, nie je nič čo by vášmu priateľovi pomohlo. Skúšajte v zahraničí. A to čokoľvek”.

V tomto si naozaj verím, že ak chcem spravím všetko. Moja mamina mi zazdieľala jeden príbeh z portálu ludia ludom  – https://www.ludialudom.sk/vyzvy/4264, kde absolvovali Peťa s jej synčekom Ondrejkom liečbu kmeňovými bunkami v Mexiku. Spoločnosť SWAN a Benestra sú v spojení s Ľudia ľudom, takže mi pri registrácií aj v celom procese veľmi pomohli. Samozrejme človek najprv nevie, akú kliniku si vybrať či aké kmeňové bunky sú tie správne na konkrétnu diagnózu. O tom sa viac rozpíšem v článku – Kmeňové bunky. Najlepšie je ale ísť cez odporúčania a cez človeka, ktorý tam reálne bol a má skvelé výsledky. Peťa a jej synček nimi boli. Spojila som sa s nimi a naozaj mi veľmi pomohla aj čo sa týka komunikácie s Mexikom, praktické veci, platby, presuny. Stále sme boli cez whatsupp v kontakte.

Peniaze tu samozrejme hrajú veľkú rolu. Bez zbierky a pomoci všetkých ľudí a portál Ľudia ľudom by to nešlo. Ani som nedúfala, že by sa za tak rýchlu dobu vyzbieralo toľko peňazí. V priebehu 2 dní sme vyzbierali prvotnú sumu 16 000 eur. Bola som v šoku. Následne sme zbierku navýšili a pomohlo sa nám nazbierať v ďalších dňoch na cestu do Mexika. Samotná liečba stála 18 600 dolárov. Tak to stojí skoro všade vo svete. Len všade vo svete používajú iné bunky. V tejto sume boli kmeňové bunky, ich zohnanie, uskladňovanie, donory, miesto a