Pacienti s ALS a odumieranie motoneurónov? ÁNO a to v dôsledku zníženej absorbcie a neschopnosti eliminovať toxíny, ktoré napádajú motoneuróny. Za normálnych okolností môžu byť tieto informácie užitočné. Prežitie pacientov znamená ich schopnosť absorbovať živiny a hydratáciu (za normálneho chodu života) ako aj neschopnosť eliminovať toxíny. Absorpcia a eliminácia sa musia korigovať, aby sa posilnili existujúce bunky a spomalila progresia.

Viac ako 50% prípadov amyotrofickej laterálnej sklerózy (ALS) súvisí s genetickou príčinou a príbuzní prvého stupňa člena ALS – najmä dcéry matiek ALS – vykazujú podľa Írska najvyššie riziko jej zdedenia.

Štúdiu si môžete prečítať tu – ŠTÚDIA vďaka JAMA Neurology.

Familiárna ALS je spojená s viac ako 30 genetickými mutáciami v štyroch génoch – superoxiddismutáza 1 (SOD1), TAR DNA väzbový proteín-43 (TARDBP), fúzovaný v sarkóme (FUS) a chromozóm 9 otvorený čítací rámec 72 (C9ORF72) – čo predstavuje 55% rodinných prípadov ALS v Európe.

Viac s adočítate v článku –

More Than Half of ALS Cases Have a Genetic Cause; Women Have Greatest Risk of Developing the Disease, Irish Study Suggests